دربارۀ بخش موسیقی


بخش موسیقی، یکی از مجموعه های برجسته موسیقی در جهان است که هنر موسیقی را با تمام تنوعی که دارد، از موسیقی کلاسیک و اپرا گرفته، تا مجموعه کاملی از موسیقی های معروف از جمله موسیقی روحانی، موسیقی ضربی، جاز، موسیقی تئاتر و فیلم، راک و موسیقی ملل، ثبت و ضبط می کند. اگرچه این بخش ، نسخه های خطی بسیاری را از قرون گذشته در بردارد که نگه داری از آنها جزء اولویت های اصلی متصدی این بخش است، اما تأکید عمده آن بر جمع آوری آثار خلاقانه تر از آهنگسازان معاصر است. مجموعه های اخیر نت ها، مقالاتی از جری باک، جان کیج، و مردیت مانک را در بردارند.
در این میان، به خصوص مجموعه موسیقی آمریکایی، با متصدی این بخش، بسیار قابل توجه است. بخش موسیقی، از اولین نسخه "پرچم پرستاره" گرفته تا آهنگ های بومی آمریکا و مجموعه های نسخ خطی گسترده ای از آهنگسازان آمریکایی مانند چارلز تاملینسون گریفس، هنری کاول، جان کیج، و لوئیس مورو گوتشالک، ثبت و ضبط موسیقی مردمی و کلاسیک آمریکایی را به یکی از اولویت های اصلی خود تبدیل کرده است. تلاش ها باعث شده از هر قطعه ی موسیقی کلاسیک و پاپی که هر ساله در ایالات متحده منتشر شده است، یک نسخه در این بخش آورده شود. بخش موسیقی از طریق تمهیدات ویژه با ناشران پیشرو موسیقی آمریکایی، اسناد و مدارکی را بدست آورده است که اگر اینکار صورت نمی گرفت، برای مطالعه غیر قابل دسترس می بودند.
ریشه های بخش موسیقی به سال 1888 بر می گردد، زمانی که کتابخانه لنوکس (که در سال 1895، با کتابخانه آستور و تیلدن تراست ترکیب شد و کتابخانه عمومی نیویورک را شکل داد) مجموعه کتابخانه موسیقی فوق العاده ی سرمایه دار جوزف درکسل را بدست آورد که شامل مجموعه ای از 6000 نسخه، حاوی موسیقی های نادر قرن 15 تا 19 بود. مطالب اصلی این بخش در طول قرن 20، بر پایه مطالب گذشته بوده است، اما در عین حال، در حال توسعه مجموعه ای جامع از کتابشناسی عمومی، نسخ تاریخی و آثار کاملی است که تحقیقات کلی در این زمینه را حمایت می کنند.
بخش موسیقی به عنوان یک مرکز حیاتی برای محققان و دانشجویان موسیقی، نیاز به یک حوزه حرفه ای گسترده را بر طرف می کند: خوانندگان و نوازندگانی که در جستجوی موسیقی غیر معمول هستند، آهنگ سازانی که درحال آماده کردن نت برای اجرای کنسرت و ضبط هستند، وکلایی که در جستجو کپی رایت هستند، تهیه کنندگان تلویزیون و ناشران کتاب که نیاز به مطالب گویا دارند، و جامعه شناسانی که می خواهند فرهنگ عامه را مطالعه کنند، همگی می توانند از این بخش استفاده کنند. منابع - در دسترس برای مطالعه رایگان - عبارتند از:
کتاب های چاپی، مجلات و نشریات
زندگینامه ها و مطالب تاریخی و تفسیری گسترده، از طریق رساله های نظری، آثار مرجع معاصر و اشتراک به بیش از 800 نشریه به زبان انگلیسی و زبان های خارجی، ارائه می شود. در این بخش، نسخه های نادر متعددی از کتاب ها و مجلات، به همراه نسخه های مدرن موسیقی کشور های سراسر جهان یافت می شود.
.توجه داشته باشید که بیش از 100/000 مورد از محتویات این بخش در کاتالوگ آنلاین نشان داده نمی شود
بخش های اختصاری و برنامه ها
مقالاتی که از روزنامه های آمریکایی و خارجی گرفته شده، طوری طبقه بندی شده اند تا با جستجو از طریق نام شخصی و عنوان های موضوعی به راحتی در دسترس باشند، و به این ترتیب فایل های اختصاری ایجاد کرده اند که روند پژوهش را به طرز قابل ملاحظه ای ساده کرده است. فایل های برنامه های گسترده، جزئیاتی در مورد رپرتوارها، اجراها، و سازمان های تولید فراهم می کنند.


پیکرنگاری
مطالب بصری این بخش، شامل بیش از 100/000 عکس، 5000 صحنه و لباس طراحی شده برای اپرا، و مجموعه 6000 عکس چاپی پرتره از نوازندگان قرن 15 تا اواسط قرن 20 جوزف مولر، اسناد و مدارک غنی در رابطه با تمام جنبه های موسیقی، از گذشته تا به امروز فراهم می کند.
 
مجموعه های آرشیو
مجموعه های آرشیوی فردی و سازمانی، تمام جنبه های هنر، از روند ترکیبی گرفته تا پویایی موسیقی حرفه ای را ثبت می کند. در میان نوازندگان و سازمان های حاضر در این بخش، می توان به مارسلا سمبریچ ، آرتورو توسکانینی ، تالار شهر ، انجمن موسیقی نوین و انجمن آهنگسازان شاره کرد.
 
نسخه های خطی موسیقی دست نویس
نسخه های خطی موسیقی دست نویس به روشن شدن قصد هنری و فرایند خلاق کمک شایانی می کنند. در بخش موسیقی، هزاران نسخه خطی از آهنگسازان قرن 18 تا 20 موجود است. این مجموعه، توسط آرشیو یادبود توسکانینی، که شامل نسخه های میکروفیلم از نسخ خطی موسیقی دست نویس که در کتابخانه های سراسر جهان وجود دارند تکمیل شده است. از آثار برجسته در هر دو مجموعه می توان، آثار باخ، بتهوون، برامس، هندل، هایدن، لیست، مالر، موتزارت، روسینی، واگنر، و بریتن را نام برد.
 
نت های موسیقی
نزدیک به 500/000 هزار قطعه نت موسیقی، شامل مجموعه بزرگی از آهنگ های پاپ آمریکایی، نشان دهنده روند سلیقه مردمی و همچنین مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، و تاریخی در گذر زمان است.
 
منابع الکترونیک
کتابخانه، به بسیاری از داده های آنلاین خاص موسیقی، از جمله Grove Music Online، چکیده ادبیات موسیقی RILM و شاخص چاپ موسیقی دسترسی فراهم می کند. کتابخانه همچنین به تعداد فزایندۀ مجلات الکترونیکی اشتراک دارد. به برخی از این داده ها و مجلات می توان خارج از کتابخانه و با داشتن کارت عضویت دسترسی داشت، اما مابقی آنها فقط در محیط کتابخانه قابل دسترس هستند.
 
بازدید های کلاسی
امکان بازدید عمومی از امکانات بخش موسیقی محیاست. اعضا و کارکنان این بخش با کمال مسرت به شما کمک خواهند کرد بازدید های گروهی خود را برنامه ریزی کنید، آنها همچنین می توانند محتواها را دسته بندی کنند تا با نیاز های شما هم راستا باشند. ما می توانیم در هر زمینه ای شما را یاری دهیم، از ارائه مقدمه گرفته تا استفاده از بخش موسیقی و تحقیقات کتابخانه برای بررسی منابع اولیه و بحث و نشان دادن مسائل پیچیده تر. بازدید از کلاس ها می تواند آموزنده و به یاد ماندنی باشد. مزایای بازدید عبارتند از:
 

            یادگیری چگونگی استفاده از بخش های مختلف موسیقی
            یادگیری در مورد طیف گسترده ی داده های الکترونیکی
            آگاه شدن از خدمات منحصر به فرد کتابخانه
            کشف بسیاری از منابع فهرست نشده در بخش موسیقی، که در به صورت آنلاین فهرست نشده اند
            ارائه مباحث تخصصی در مورد موضوعات مختلف

ما مشتاقیم در هر زمینه ای که دانش و آموزش متخصصان ما می توان کمکی کند، با شما همکاری کنیم. هدف ما این است که بین دانشجویان و بخش موسیقی رابطه ای به وجود آوریم که آنها را قادر سازد به پژوهشگرانی مستقل تبدیل شوند، و به این ترتیب بتوانیم تمایل به یادگیری و کشف مادام العمر را در آنها ایجاد کنیم.آموزشگاه موسیقی دل انگیزان با اساتید حرفه ای

cordless screw driver icon

همه روزه از ساعت 10 تا 21

email icon

تماس با ما


02144976477
02144976482
09359485696

painting icon

ما کجا هستیم؟

ضلع شمال غربی فلکه دوم صادقیه پشت بوستان استقلال پلاک 9 واحد6